MANİSA İL MEM ARGE

Stratejik Yönetim ve Planlama Temel Eğitim Kursu Başladı

Stratejik Yönetim ve Planlama Temel Eğitim Kursu Başladı

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından Manisa il ve ilçelerdeki okul müdür, müdür yardımcıları ve öğretmenlere  yönelik olarak Stratejik Yönetim ve Planlama Hizmet İçi Eğitim Kursu düzenledi. 

Stratejik Yönetim ve Planlama Hizmet İçi Eğitim Kursu, Manisa Gazi İlkokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından yapılan faaliyette, stratejik yönetim organizasyonların hedef ve amaçları, stratejik yönetim, kurum içi dinamikler, stratejilerin değerlendirilmesi ve yönetimsel stratejiler gibi kavramlara değinildi. Doğru stratejik planlama yapmak için; amaç, hedef ve stratejilerini doğru belirlenilmesi, güçlü-zayıf yönlerini tespit ederek kurumla alakalı fırsat ve tehditleri iyi analiz edilmesi, planlarını hazırlarken 5 yıllık maliyetlendirmeyi usulüne uygun olarak belirlenmesi gerektiğinden bahsedildi.

AR-GE Birimi olarak kurumlarımızda stratejik yönetim tarzının benimsenmesini amaçlayarak başlattığımız eğitimlerimizle kurumlarımızda; On Birinci Kalkınma Planı ve 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ülkemizi 2023-2071 hedeflerine taşıyacak güçlü stratejik planlamalar hazırlanmasını ve kurumlarda stratejik yönetim şeklinin hedeflerine güçlenmesini amaç edinmekteyiz. AR-GE Birimi tarafından Manisa'da güçlü yönetilen kurumlar oluşturmak adına organize edilen 30 saatlik hizmet içi kurs 30 Eylül 5 Ekim tarihleri arası devam edecek.

01-10-201901-10-2019

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.