MANİSA İL MEM ARGE

Vali Deniz Başkanlığında Proje Toplantısı Yapıldı

Vali Deniz Başkanlığında Proje Toplantısı Yapıldı

Manisa valisi Sayın Ahmet DENİZ'in himayelerinde, MEB 2023 Eğitim Vizyonu, AR-GE Birimleri Yönergesi doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğini artırmak ve milli manevi değerlerine bağlı, ülkemizi 2023-2071 hedeflerine taşıyacak nesilleri yetiştirmek amacıyla hazırlanan ve 2019-2020 yılında uygulanmak üzere tasarlanan proje ve faaliyetlerimizde artık son aşamalara gelindi. Projeleri değerlendirme toplantısı Valilik Brifing Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya; Vali Yardımcıları Ahmet Yılmaz, Ünal Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk ve  AR-GE Birimi öğretmenleri katıldı.

 

"Kütüphanesiz Okul Kalmasın" Projesi ihaleye çıkıyor

 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında İlimizde Kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yapılması, kütüphanesi bulunan okullarda ise mevcut kütüphanelerin iyileştirilmesine ilişkin yapılan çalışmalarla çocuklara okuma alışkanlığının kazandırabileceği alanlar oluşturmak için başlatılan projede ihale aşamasına gelindi.

  

Eğitimde Nitelik Artacak

 'Manisa Her Yerde Okuyor' kampanyası ile okumanın öneminin vurgulandığını belirten Vali Deniz, okullara kütüphane yapılarak da çocuklara küçük yaşlarda okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladıklarını ifade ederek " 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' projesi ile çocuklarımıza kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyoruz. İlk etapta, Manisa genelinde 30 okulda yapılacak olan kütüphane sayısı zamanla yaygınlaştırılacak. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde farklı proje çalışmalarımız var. Hazırlanan projeler ile eğitim-öğretimin kalitesini arttırmayı, öğrencilere bilgiye ulaşma yollarını öğretmeyi, eğitim personelinin bilgi ve becerilerini yükseltmeyi, aralarındaki iletişimi ve paylaşımı sağlamayı hedefliyoruz. Amacımız eğitimde niteliği arttırarak çocuklarımızın düşünen, üretebilen, kendini daha iyi ifade edebilen bireyler olarak yetişmesini sağlamak" dedi.

  

Spor Şehri Manisa 

 Toplantıda ayrıca 'Spor Şehri Manisa' projesinin gerçekleşmesi için önemli adımlar atıldı. 'Spor Şehri Manisa' Projesi ile İlimizdeki okul spor kulübü sayısının arttırılması, yetenekli çocuk ve gençlerimizin keşfedilerek Türk sporuna kazandırılması, İlimizde ki lisanslı sporcu sayısının arttırılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla il genelinde  bazı okul bahçelerinin spor alanına dönüştürülmesine yönelik çalışmalara başlanıldı.

 

24-07-201924-07-201924-07-2019 

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.