MANİSA İL MEM ARGE

Zafer Kalkınma Ajansı Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) Tanıtım Toplantısı

Zafer Kalkınma Ajansı Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) Tanıtım Toplantısı

        Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı, 06.02.2019 tarihinde Manisa Planetaryum ve Bilim Evi Konferans Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürümüz AR GE Birimi  yanı sıra, Zafer Kalkınma Ajansı Temsilcileri, ilçe proje ekipleri ve gönüllü öğretmenlerin katılımıyla yapıldı.

         YENEP Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce; 6-14 yaş arası öncelikli olmak üzere eğitim çağındaki çocukların algoritmik düşünme, robotik kodlama ve tasarım becerilerinin geliştirilmesi amacıyla kendin yap atölyelerinin kurulması ve bu atölyelerde görev alacak nitelikli bir eğitim kadrosunun oluşturulması, bölgedeki mevcut kodlama atölyelerinin teknolojik ve beşeri altyapısının güncel teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirilmesi, eğitimde fırsat eşitliği kapsamında özellikle il/ilçe merkezinden uzaktaki köy ve beldelerde eğitim görmekte olan çocuklara hizmet vermek üzere mobil kendin yap atölyelerinin oluşturulması için proje yazma çalışmalarına başlamıştır.

          Program, YENEP tanıtımı, proje döngüsü yönetimi, örnek proje tanıtımı, KAYS proje başvuru işlemleri ve değerlendirme süreçleri ile ilgili bilgilendirmelerin ardından sona erdi.

 

07-02-2019

07-02-2019

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.