MANİSA İL MEM ARGE

KİTAP LİG SONUÇLARI BELLİ OLDU

KİTAP LİG SONUÇLARI BELLİ OLDU

Manisa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminin "Manisa Her Yerde Okuyor" projesi kapsamında düzenlediği "Kitap Lig" faaliyetinin bu yılki sonuçları belli oldu. 31 Mart 2021 Çarşamba günü eş zamanlı olarak Manisa'nın 17 ilçesinde uygulanan faaliyete 122 liseden toplam 669 öğrenci katıldı. Mihmandar (İskender Pala), Simyacı (Paulo Coelho), Satranç (Stefan Zweig), Esir Şehrin İnsanları (Kemal Tahir), Şeker Portakalı (J.M.D.Vasconcelos), Dönüşüm (Franz Kafka), İnsan Neyle Yaşar (Tolstoy), Bir Ömür Nasıl Yaşanır (İlber Ortaylı) gibi Türk ve Dünya Edebiyatının önemli eserlerini okuyan öğrenciler Süper Lig, 1. Lig ve ilçe grupları şeklinde oluşturulan Kitap Lig faaliyetine katıldılar.

                        Manisa merkezde oluşturulan Süper Lig'de sıralamalar şu şekilde oluştu: Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi (265,5) birinci, Manisa Fen Lisesi (206,5) ikinci, TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi (186,75) üçüncü olarak kupa almaya hak kazandılar. Fatih Anadolu Lisesi (154,5) dördüncülük derecesi ile "İlk Emir: Oku" özel ödülünün; Manisa Sosyal Bilimler Lisesi (149,75) beşincilik derecesi ile "Şehit Furkan Yavaş" özel ödülünün sahibi oldular.            Yine Manisa merkezde oluşturulan 1. Lig kategorisinde Merkez Efendi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri "Süper Lig performansı" göstererek 194,5 puanla şampiyon oldular ve önümüzdeki yıl Süper Lig'de yer almaya hak kazandılar. Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (113,75), Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (102,75) sırasıyla ikinci ve üçüncülük derecesi elde ederek önümüzdeki yıl için Süper Lig'e yükseldiler.

                        Manisa İl Geneli ilk beş sıralamasında ise Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi (265,5) birinci, Akhisar Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi (250,75) ikinci, Turgutlu Anadolu Lisesi (235,5) üçüncü, Manisa Fen Lisesi (206,25) dördüncü, Akhisar Anadolu Lisesi (199,75) ve Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi (199,75) eş puanla beşinci olarak yer aldılar.

                        Elde ettikleri derecelerle önümüzdeki yıl "Şampiyonlar Kitap Ligi"nde yer alarak ilçelerini temsil etmeye hak kazanan 25 takım ise şu şekilde oluştu: Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi, Manisa Fen Lisesi, TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Merkez Efendi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Merkez Grubu); Ahmetli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Akhisar Macide Ramiz Taşkınlar Anadolu Lisesi, Akhisar Anadolu Lisesi, Alaşehir Selahattin - Zuhal Barutçuoğlu Anadolu Lisesi, Alaşehir Fen Lisesi, Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi FSB Proje Okulu, Gölmarmara Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gördes Anadolu Lisesi, Kırkağaç Anadolu Lisesi, Köprübaşı Anadolu Lisesi, Kula Bekir-Sacide Keleşoğlu Anadolu Lisesi, Salihli Mustafa Serin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Salihli Türkbirliği Anadolu Lisesi, Sarıgöl Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi, Saruhanlı Anadolu Lisesi, Selendi Anadolu Lisesi, Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi, Soma Anadolu İmam Hatip Lisesi, Turgutlu Anadolu Lisesi ve Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi.

                        Bir sonraki dönemde Kitap Lig faaliyetine katılacak tüm okullarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

 

KİTAP LİG FİNAL SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KİTAP LİG İL GENELİ İLK BEŞ OKUL LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1. Anafartalar Mahallesi Belediye Caddesi No19 Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binası Şehzadeler / MANİSA - 0 236 232 15 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.